Student 道 dao-way

imgp0608

·          cestovní agentura pro jihovýchodní Asii (a nejen pro studenty)

·          individuální pobyty, skupinové zájezdy, letenky, ubytování, výlety

·          Čína, Japonsko, Korea, Vietnam

     道


 

imgp0658

Chtěli byste se podívat do jihovýchodní Asie? Láká vás poznat Čínu, Japonsko, Koreu či Vietnam? Nepatříte zrovna k nejmajetnějším vrstvám naší společnosti?
Právě pro vás je tu naše agentura, která připravuje cesty do těchto vzdálených míst. Vyberte si destinaci, stanovte si finanční limit, rozhodněte se pro termín cestování a my vám poradíme, jak na to. Nevěřte tomu, že jen movití mají nárok na poznání světa. Jsou cesty, jak s minimálními náklady poznat krásy vzdálených krajin a setkat se se zajímavými lidmi z celé naší planety.

Přijďte, poradíme, zařídíme.

.

Čína

imgp0556

Čínská lidová republika (čínsky 中华人民共和国, pchin-jin Zhōnghuá rénmín gònghéguó, českým přepisem Čung-chua žen-min kung-che-kuo, zkráceně ČLR) je nejlidnatější stát světa. Velmi rychle rostoucí ekonomika, vojenská síla i progresivní diplomacie dávají vzrůst nové supervelmoci. Země je od roku 1949 vedena Komunistickou stranou Číny, jejíž představitelé si dělají nárok i na ostrov Tchaj-wan a několik dalších menších území, tyto oblasti jsou však spravovány vládou Čínské republiky.

Japonsko

mh-360

Japonsko (japonsky日本国, Nihonkoku/Nipponkoku) je ostrovní stát ve východní Asii. Na západě ho Korejský průliv odděluje od pobřeží Koreje, Japonské moře ho odděluje od Severní Koreje a Ruska. Japonské ostrovy Rjúkjú z východu ohraničují Východočínské moře a na jihu sahají až k Tchaj-wanu.
Jméno Japonska doslova znamená Země vycházejícího slunce:
(ni, slunce) (hon, původ) (koku, země). Symbolem Japonska je sopka Fudži (Fudži-san.

Korea

mh-104Korea, korejsky na severu Čoson (조선), na jihu Hanguk (한국), je historické území, obývané téměř výhradně etnickými Korejci, ve východní Asii na Korejském poloostrově a přilehlé pevnině, na severu ohraničené řekami Amnok a Tuman. Dříve politicky jednotné území se po osvobození z japonské okupace v roce 1945 rozdělilo na dva státy – komunistický na severu a kapitalistický na jihu – s hranicí na úrovni 38. rovnoběžky. Po korejské válce v letech 1950 až 1953 byla hranice mezi oběma státy poněkud upravena. Příměří, které od 27. července 1953 mezi oběma korejskými státy – Korejskou lidově demokratickou republikou s hlavním městem Pchjongjangem a Korejskou republikou s hlavním městem Soulem – panuje, dodnes nebylo nahrazeno mírovou smlouvou a středem Korejského poloostrova se táhne demilitarizované pásmo s nejpřísněji střeženou hranicí na světě.

 

Vietnam

3694-800Vietnam (vietnamsky Việt Nam), celým názvem Socialistická republika Vietnam (vietnamsky Cộng hòa xã hội chủ nghĩa Việt Nam, česky též Vietnamská socialistická republika, VSR), je stát v jihovýchodní Asii, na východě poloostrova Zadní Indie při pobřeží Jihočínského moře. Jeho sousedé jsou Kambodža, Čína, Laos. Počet obyvatel dosahuje 86 milionů. Hlavním městem je Hanoj. V zemi vládne komunistická strana, která však dovoluje soukromé podnikání. Oficiálním jazykem je vietnamština.


Staňte se členy našeho institutu a získejte slevy na naše kurzy i publikace!