Zkoušky z čínštiny HSK a YCT

Nebojte se zkoušek!

logo-k-institut-page-001-square-150x150

Náš institut Vás spolehlivě připraví na všechny stupně celosvětových zkoušek z čínského jazyka pro dospělé i děti a studenty.
Zkoušky se pořádají jednou až dvakrát do roka a organizuje je Konfuciův institut při Univerzitě Palackého v Olomouci a Vysoká škola finanční a správní v Praze.

Zkouška HSK (pro dospělé)

Zkouška z čínštiny jako cizího jazyka 汉语水平考试 (HSK a HSKK) je mezinárodně uznávanou certifikovanou zkouškou určenou pro zahraniční studenty čínštiny. Garantem je Ministerstvo školství ČLR prostřednictvím Kanceláře pro výuku čínštiny jako cizího jazyka 国家汉办 (Hanban). Konfuciův institut UP pořádá zkoušky HSK několikrát do roka.

Písemná část se dělí na šest úrovní pokročilosti, ústní pouze na tři, a to na začátečnickou, středně pokročilou a pokročilou. Obě části jsou zaslány na vyhodnocení Hanbanu/Ředitelství Konfuciových institutů, ten pak dva měsíce po konání zkoušky odešle certifikáty zpět do Konfuciova institutu, kde student test skládal.

HSK úroveň 1 a 2 zkouška se skládá ze dvou částí po 100 bodech. Celkem je tedy možné získat 200 bodů. Pro úspěšné složení zkoušky je zapotřebí alespoň 120 bodů.
HSK úroveň 3 až 6 zkouška se skládá ze tří částí po 100 bodech. Celkem je tedy možné získat 300 bodů. Pro úspěšné složení zkoušky je zapotřebí alespoň 180 bodů.
HSKK U zkoušky HSKK je možné získat 100 bodů. Pro úspěšné splnění je zapotřebí alespoň 60 bodů.

Zkouška YCT (pro děti a mládež)

YCT neboli Youth Chinese Test je mezinárodní zkouška z čínského jazyka pro studenty základních a středních škol.

Garantem je Ministerstvo školství ČLR prostřednictvím Kanceláře pro výuku čínštiny jako cizího jazyka 国家汉办 (Hanban). Konfuciův institut UP pořádá zkoušky YCT zpravidla jednou do roka.

Písemná část se dělí na čtyři úrovně pokročilosti, ústní pouze na tři, a to na začátečnickou, středně pokročilou a pokročilou. Obě části jsou zaslány na vyhodnocení Hanbanu/Ředitelství Konfuciových institutů, ten pak dva měsíce po konání zkoušky odešle certifikáty zpět do Konfuciova institutu, kde student test skládal.

Máme k dispozici cvičné testy a metodu spolehlivé přípravy, takže pravděpodobnost úspěchu složení zkoušek je velmi vysoká. Nejmladší děti složily odpovídající zkoušku už v osmi a devíti letech.

Bližší informace najdete na  http://konfucius.upol.cz

 

 

1498658842hsk-logo

yct-logo


Staňte se členy našeho institutu a získejte slevy na naše kurzy i publikace!